PLEMENO NĚMECKÝ BOXER

8. srpna 2012 v 17:16 | MARTINA KLÍMKOVÁ
AHOJRozpačitý
Tak jsem přemýšlela,co by se dalo napsat o Německém boxerovi.Všude je spousta odborných článků o tomto plemeni,ale já bych ráda napsala něco o této rase z hlediska tak trochu jiného.A to třeba z mých nasbíraných postřehů a něco málo zkušeností.
Každý asi ví,že jsou dva druhy zbarvení boxera a to žíhaný a zlatý.Mě osobně se více líbí zlatá forma této rasy.Ale to je asi na názoru každého.
Má první zkušenost byla zlatá fena,která ovšem byla odmalička hodně a často nemocná.To,co si prošla tahle úžasná dáma a přesto byla sebevědomá,hrdá,laskavá,velice kontaktní,ale taky dokázala být v momentě ve střehu.
Nejvíce ve chvíli,kdy přišel můj kolega z práce do kanceláře,kde Kesinka ležela.Začal vykřikovat,máchat rukama a to neměl dělat.Ve chvíli ho přibila ke dveřím a nechtěla se od něho hnout.V tu chvíli by se v kolegovi krve nedořezal.Ačkoliv nikdy nedělala žádnou obranu,extra výcvik.....od té doby jsem věděla,že se s ní nemusím bát.Ale po několika operacích,kolena,odstranění mléčné žlázy kvůli nádoru,rakovina byla silnější a Milá Kesinka svůj boj o život prohrála.Úžasné na tom bylo to,že odešla jako dáma a já jsem ji v tom odchodu nebránila.Kdo takhle ztratil pejska ví,jak je to bolestné a jakoby se zastavil život.Jenže já jsem nechtěla,aby se trápila,nezasloužila si to.Milovala nás a chránila po celý svůj život a má povinnost byla jí vrátit a oplácet její lásku a věrnost.Tímto děkuji za to,že s náma mohla být.
A pak začla má další kapitola s plemenem Boxer.
Ani nevím,jak to přišlo,pár dní po uspání fenky jsem byla na ranči,kde jsem kdysi pracovala.
Však to znáte,chtěla jsem se odreagovat,zahalit smutek.....no a procházel se se tam malý,3 měsíční pejsek s růžovým čenichem.Vypadal jak prasátko.Odjela jsem bez něho,ale život to tak nějak zaonačil jinak a milý pejsek skončil doma.Dostal jméno Robin Hood.
Od malička je drzý,sebevědomý,temperamentní,velice učenlivý,ale taky pěkně vyčůraný.
I přes všechny ty zkoušky,které má,nepřestává mě testovat,co jsi může dovolit.A když mu to projde,tak to pěkně zneužívá.Myslím si,že je to částečně o povaze,ale hlavně je důležitá socializace a pevná ruka.
A tím nemyslím žádné bití,přiměřený trest občas přijde,jen se mi víc osvědčilo dělat věci pro radost,našla jsem výbornou motivaci,což je balonek.Kvůli kterému udělá všecho.Dokonce jsem mu dala vybrat mezi peškem a balonkem,ale balonek vyhrává.

Je pravda,že mi dlouho trvalo než jsem přišla na to,jak s takovou dominantní a tvrdohlavou povahou zacházet tak,aby chom byli v pohodě a domluvili jsem se po dobrém.Nejenom motivace,balonek,taky se naučit používat různé hlasové projevy...jako radost,pochvala,přiměřený trest.
Pro mě jako pro laika to nebylo jednoduché a ještě nemám vyhráno.Dostala jsem se do situace,kdy před zkouškou BH,kdy nervy hrály naplno ,jsme to přehnali s mým výcvikářem a výsledek byl,že pes ode mě utíkal v okruhu 5 metrů a byl nepřivolatelný.Tohle jsem spravovala minimálně měsíc a dnes je to v pořádku.I když nevím,jestli ta důvěra psa vůči mně je taková jako před kritickou situací.
Ale i to je zkušenost.
Dneska jde na cvičák s radostí a snaží se opravdu makat,ale to jsem nejdřív musela začít u sebe.

Jenom občas mě překvapí,jak člověk něco očekává a je to přesně naopak.
Když vím,že Robin překusuje aport,tak s tím jsem šla jednoduše na závody,ztráta bodu tak nebolí,neřeším.Když vím,že má perfektní přivolání,tak jsem v klidu,no ne???
Jenže ouha,aport vyšel naprosto výborně,bez překusu,vzorně předsedl,přisedl k noze.....ale přivolání,to jakoby v životě nedělal a až na třetí pokus milostivě přikráčel a to se ještě tvářil jakoby se mu ubližovalo,seděl křivě,no co mám povídat.Tak to je Robin...nepředvídatelný,veselý,temperamentní,občas se mu nechceMrkající
Je to báječný přítel a společník a hodně mně naučil a doufám,že ještě něco zvládnem.
Po zkušenosti s Kesinkou si myslím,že to nejdůležitější je zdraví.
Pokud jste tuhle anabázi dočetli až jsem,je to prima,další novinky na začátku září,máme závody,tak uvidíme.
Přeji krásný den a hodně úspěchů.Martina
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ZdenekM ZdenekM | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 19:26 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama