Září 2012

HAVÍŘOVSKÝ POHÁR 2012

29. září 2012 v 15:57 | MARTINA KLÍMKOVÁ
Ahojky!!!!
Dne 28.9.2012 se konal Havířovský pohár,ve kterých byly 4 kategorie.
ZZO,ZVV1,IPO 1,IPO 3
Účast byla celkem hojná,od mladých psů až po veterány,kteří projíždějí závody a sbírají jen poháry a ty nejlepší ceny.
Dodávám fotky,tak se koukněte,nejsou profi,ale dá se na ně dívat....
Jelikož byl opravdu krásný den,vše se povedlo jak mělo a příští rok se už snad budem moci zúčastnit.Těším se!!
Hezké koukání na fotky a mějte se krásně Maty

POZOR NA ALERGII

29. září 2012 v 15:51 | MARTINA KLÍMKOVÁ
ZDRAVÍM VŠECHNY,Tenhle článek je tak trochu upozornění,co se může stát,když psa bodne vosa a dostane silnou alergickou reakci.
Byli jsme na louce a Robin za chvíli přiběhl s packou nahoře.V meziprstí měl oteklou packu jak hrom a nechtěl na ni došlápnout.Už se to stalo víckrát,takže jsem to v tu chvíli neřešila,však ono to za chvíli spadne,stačí trochu studené vody.Jenže ouha,začaly mu naskakovat bumbolce po celém těle,natekly mu pysky,začala otékat celá hlava a hlavně se začal dusit,pokašlávat.Tato reakce nastala do půlhodiny,došla jsem domů,ale Robin se začal motat,těžce dýchat a už jsem spěchala na veterinu.
Veterinář okamžitě udělal EKG,změřil tep,teplotu a nasadil calcium a ještě nějaký přípravek.Robin se opravdu začal dusit a mě polilo horko.Nikdy jsem to nezažila,takže asi chápete moji nezkušenost,ted už bych věděla.
Říkal tomu ANGIO EDÉM....
První pomoc v takové situaci je tahle....to pro všechny,kteří neví.
TOHLE JSOU RADY SKVĚLÉHO VETERINÁŘE TOMÁŠE MAŠKA!!!!
1.STUDENÁ VODA
2.HOMEOPATIKA APIS MELLIFICA
3.KONTROLA SRDEČNÍ ČINNOSTI
4.KONTROLA TEPU-NAD 160 NEBO TAKY NEPRAVIDELNÝ TEP---OKAMŽITĚ K VETERINÁŘI!!!
5.DUŠNOST---VETERINÁŘ OKAMŽITĚ
6.V TOMHLE STADIU UŽ MŮŽE BÝT OTOK V KRKU-PES SE DUSÍ!!!

Kamarádka tohle zažila u jorkšírského teriéra a pes byl během 10 minut celkem mimo,štěstí bylo,že u sebe měli tablety Calcia,které rozpustily a dali stříkačkou psovi do tlamy.Pes se dal dohromady,ale u tak malého plemene je to asi větší fofr než u většího.
To je k tomuto tématu vše.
ÚžasnýMějte se krásně Maty

Závody v Českém Těšíně

29. září 2012 v 15:10 | MARTINA KLÍMKOVÁ
Zdravím všechny pejskaře a přátele psů,
jak jsem avizovala,1.září se konaly závody v Českém Těšíně.Jeli jsme tam tři členové klubu z Bludovic v Havířově.Pavel šel na IPO 1,Jarek na ZZO a ja jsem chtěla do ZM,ále vzhledem k tomu,že nemám obranu dokončenou,raději jsem šla do ZZO.
Robin v okamžiku kdy vyskočil z auta,zjistil,že jsme jinde,všude plno lidiček,pejsků....a to byl průšvih.Já jsem věděla.že se bude předvádět a taky,že ano.Dělal zbytečné blbosti,nejspíš se nám p.rozhodčí Beneš smál od první chvíle.Jenže tohle jde těžko ovlivnit....a Robin to má asi v nátuře a nejspíš jsem se s tím už smířila.V tréningu jde slušně,závody a zkoušky....jak kdyNerozhodný.Možná až se naučím více.......to chce čas.Hlavně.že se máme rádi a jsme zdraví,no ne???
Přeji krásný den Maty