POZOR NA ALERGII

29. září 2012 v 15:51 | MARTINA KLÍMKOVÁ
ZDRAVÍM VŠECHNY,Tenhle článek je tak trochu upozornění,co se může stát,když psa bodne vosa a dostane silnou alergickou reakci.
Byli jsme na louce a Robin za chvíli přiběhl s packou nahoře.V meziprstí měl oteklou packu jak hrom a nechtěl na ni došlápnout.Už se to stalo víckrát,takže jsem to v tu chvíli neřešila,však ono to za chvíli spadne,stačí trochu studené vody.Jenže ouha,začaly mu naskakovat bumbolce po celém těle,natekly mu pysky,začala otékat celá hlava a hlavně se začal dusit,pokašlávat.Tato reakce nastala do půlhodiny,došla jsem domů,ale Robin se začal motat,těžce dýchat a už jsem spěchala na veterinu.
Veterinář okamžitě udělal EKG,změřil tep,teplotu a nasadil calcium a ještě nějaký přípravek.Robin se opravdu začal dusit a mě polilo horko.Nikdy jsem to nezažila,takže asi chápete moji nezkušenost,ted už bych věděla.
Říkal tomu ANGIO EDÉM....
První pomoc v takové situaci je tahle....to pro všechny,kteří neví.
TOHLE JSOU RADY SKVĚLÉHO VETERINÁŘE TOMÁŠE MAŠKA!!!!
1.STUDENÁ VODA
2.HOMEOPATIKA APIS MELLIFICA
3.KONTROLA SRDEČNÍ ČINNOSTI
4.KONTROLA TEPU-NAD 160 NEBO TAKY NEPRAVIDELNÝ TEP---OKAMŽITĚ K VETERINÁŘI!!!
5.DUŠNOST---VETERINÁŘ OKAMŽITĚ
6.V TOMHLE STADIU UŽ MŮŽE BÝT OTOK V KRKU-PES SE DUSÍ!!!

Kamarádka tohle zažila u jorkšírského teriéra a pes byl během 10 minut celkem mimo,štěstí bylo,že u sebe měli tablety Calcia,které rozpustily a dali stříkačkou psovi do tlamy.Pes se dal dohromady,ale u tak malého plemene je to asi větší fofr než u většího.
To je k tomuto tématu vše.
ÚžasnýMějte se krásně Maty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama