Listopad 2012

ZKOUŠKY IPO VO

11. listopadu 2012 v 15:05 | MARTINA KLÍMKOVÁ
Ahoj lidičky,tak jak jsem slíbila,zúčastnili jsme se zkoušek IPO VO.
Celkem se divím,že jsem nebyla až tak nervozní a myslím,že to bylo znát na výkonu.Jak mého,tak pejska.
Rozhodčí byl p.Radovesnický,taky jeden z těch férových rozhodčích.
Celkem to bylo zajímavé,bylo nás hodně,11 lidí.
Tak jsme si říkali,že to bude nadlouho,ale to je omyl.Z těch 11 lidí 7 lidí neudělalo.at už na stopě,poslušnosti,nebo obraně.Celkem smutná bilance.
My jsme měli asi hodně štěstí a dařilo se.Kolega Pavel a já jsme tam byli z jednoho klubu,dělali jsme stejnou zkoušku.
Nakonec stopa vyšla na 76 bodů,stejný problém jako minule,předmět,za který je 21 b dolů.Jinak šel opravdu krásně a soustředil se natolik,že že mu předmět jaksi uteklZamračenýJinak byl moc šikovný,p.rozhodčí stopu pochválil.
Poslušnost vyšla celkem dobře,84 b,za drobné blbosti a opičky,navíc v podstatě cizí prostředí,kde vlastně jenom chodíme na kousání,takže super.
Obrana je trošku složitější,pejsek má krásné vyštěkání,revíry,hlídá figuranta.....jenže ono to je hlavně o zákusech a to je jeho nejslabší stránka....zákusyRozpačitýNa dva zuby,apod,.....nevím,jestli jde ovlivnit ,když pejsek pořád něco řeší a pak to vypadá tak, jak to vypadá.Mám příliš málo zkušeností.Nakonec to vyšlo na 71 b,hlavně díky Martinu Uříčařovi,který dělal co mohl,tak Martine děkuji za Tvou podporu.Těžko říct,jestli ještě vůbec někdy půjdu na zkoušku,kde je obrana.
Nicméně je to první 300 zkouška a jsem hrdá na to,že ji máme.Mrkající
Ahoj Martina

ZASE VZPOMÍNKA

5. listopadu 2012 v 18:17 | MARTINA KLÍMKOVÁ
KDO JSTE ZNALI LENIČKU HALOUZKOVOU-Dne 20.10.2012 uběhly dva roky od smrti této milé osoby,která se na nás doufám dívá shora a směje se těm našim tzv.problémům,které vlastně ani problémy nejsou,nebo spíš jak pro koho.
Stejně mi moc chybí.
Martina

STOPAŘSKÉ ZÁVODY HORNÍ SUCHÁ

5. listopadu 2012 v 18:03 | MARTINA KLÍMKOVÁ
V HORNÍ SUCHÉ SE KONALY STOPAŘSKÉ ZÁVODY,BYLY DVĚ KATEGORIE.PRVNÍ ZVV 1-Kde jsme se přihlásili.Byla tam pouze stopa dle ZVV 1 a poslušnost.Posuzoval p.Novotný,byl fakt super.Velice příjemný,posuzoval spravedlivě.
Stopa dopadla trochu bídně,pouze 67 bodů,samozřejmě bez předmětů a byl docela silný vítr,ale řekla bych,že Robin se předváděl.No zkrátka,nebylo to jak má být.
Poslušnost vyšla celkem slušně 84 bodů,což jsem pokazila asi svoji nervozitou...jinak pejsek se fakt snažil.Mám z toho všeho radost,protože pomalu a jistě rosteme a výsledky té dřiny jsou konečně vidět.
10.LISTOPADU nás čeká zkouška IPO VO-----tak ještě zakončíme velice úspěšný rok a děkuji tímto svému pejskovi za všechny ty krásné,společné chvíleMrkajícía taky lidem kolem pejsků.kteří nám poradí,když je třeba a šíří veselou náladu a hlavně jsou PŘEJÍCNÍÚžasný

ZKOUŠKY ZPS 1

5. listopadu 2012 v 17:49 | MARTINA KLÍMKOVÁ
V ŘÍJNU SE KONALY ZKOUŠKY ZPS 1-zkouška psa stopaře.
BYLA TAM 2 HODINOVÁ STOPA,CIZÍ-Což jsme zkoušeli všeho všudy asi 4 krát,ale najednou jsem zjistila,že dokud se budu bát a nic vyššího nezkusím,tak ničeho nedosáhnu.
Tak jsem se rozhodla prakticky ze dne na den.Kromě stopy tam je poslušnost dle ZVV1.V tréningu děláme v podstatě všechny tyhle věci,takže jsem si celkem v poslušnosti věřila.
Nakonec to dopadlo naprosto úžasně,stopa vyšla nádherně na 71 bodů,z té jsem měla fakt strach.Ale pejsek to zvládl s přehledem.Tedy až na předměty,které momentálně odmítá označovat.Takže ted pejska přeučuji na jiný způsob označování předmětů,no kvůli syrovému masu udělá asi vše.Snad to půjde rychle.Rozpačitý
Poslušnost vyšla nádherně,měli jsme 92 bodů,předčili jsme i plemeno jako německý ovčák.Tak mám z toho radost.
Většina rozhodčích se často diví jakých výkonů je boxer schopen,vzhledem k tomu,že je toto plemeno pokládáno za cirkusového klauna.A jsem hrdá na toho mého raubíře a taky na sebe,co jsme spolu dokázali.
Takže vy boxerkáři,nevzdávejte to!!!!!!!!
Krásný den Martina